Založit webové stránky nebo eShop

Výlety na safari

Výlety na safari

 

 

Uvedené ceny platí pro výlety s odjezdem v oblasti Malindi, v případě odjezdu z oblasti Diani Beach či Mombasy je příplatek 20,- EUR na osobu z důvodu nákladů na přepravu z Malindi. Z jiných míst bude cena individuálně upřesněna.

 

 

 

1.  Jednodenní safari Tsavo East                                                                      150,- EUR

Národní park Tsavo je největší v Keni. Je zde možné pozorovat červené slony, žirafy, buvoly, zebry, prase bradavičnaté, velké množství antilop a gazel, pštrosy a při troše štěstí také lvy a gepardy.

-odjezd od hotelu kolem 4h ráno, po 120ti km (2-2,5h) přijedeme k bráně na safari „Sala Gate“.

Pojedeme přes Aruba Dam (přehrada přes řeku Voi), kde je možné pozorovat velké množství vodních ptáků. Zastávka na oběd v Galaxy Lodge, kde je také možné se vykoupat v bazénu. V blízkosti Lodge se obvykle pohybují safari zvířata, které je možné pozorovat i z bazénu.

Odpoledne další projížďka safari, návrat do Malindi.

 

2. Jednodenní safari Shimba Hills                                                                           160,- EUR 

Shimba Hills je národní rezervace, nachází se asi 33 km jižně od Mombasy

 

3. Dvoudenní safari Tsavo East                                                     240,-EUR Voi Wildlife Lodge

                                                                                   220,-EUR Red Elephant Safari Lodge

                                                                               250,- EUR Voi Safari Lodge (uvnitř parku)

Odjezd od hotelu v 6:30 ráno,  po dvou kilometrech zastávka na tankování (možnost koupit si zde snídani/svačinu na cestu). Po doplacení výletu se vydáme na  120 km dlouhou cestu  do Národního parku Tsavo East ,kam bychom měli dorazit kolem 9:30. Před vjezdem do safari malá přestávka (max.30 minut) u řeky Galana (druhá nejdelší řeka Keni), kde je možné pozorovat krokodýly a hrochy.

Kolem 10h začíná dopolední  projížďka safari (Game Drive).

V 13h bychom měli přijet do hotelu Voi Wildlife Lodge, kde se ubytujeme, poté následuje oběd a odpočinek u bazénu a nádherným výhledem na národní park Tsavo.

Od  16h do západu slunce (18:30) následuje další projížďka safari, poté se vracíme zpět do hotelu Voi Wildlife Lodge. Večeře all inclusive formou bufetu (bez nápojů).

Následující den snídaně v 6:30 (taktéž formou bufetu), v 7h odjezd od hotelu na poslední Game Drive. Projížďka safari končí v 10h. Cestou ze safari opět půlhodinová přestávka u řeky Galana, kde uvidíte krokodýly, poté návrat do hotelu.

 

 

4.  Třídenní safari Tsavo East + Tsavo West                                                   450,-EUR

Ubytování -  Voi Wildlife Lodge( Tsavo East) +Ngulia Lodge( Tsavo West)

 

V ranních hodinách odjezd od hotelu, vydáme se na 120km dlouhou cestu do Národního parku Tsavo East. První safari projížďka směřuje přes Aruba Dam (přehrada přes řeku Voi), kde je možné pozorovat velké množství vodních ptáků. Kolem oběda přijedeme k Voi Safari Lodge nebo Voi Wildlife Lodge (dle dohody). Voi Wildlife Lodge se nachází v těsné blízkosti napajedla, kam zvěř (sloni, buvoli, antilopy i žirafy, atd) chodí pít. V hotelu je několik bazénů, kde po zbytek dne spolu s výhledem na safari můžete odpočívat. Oběd i večeře formou bufetu.

Druhý den po snídani vyrazíme do Tsavo West, kde až do oběda v Ngulia Lodge budeme projíždět safari. Odpoledne další Game Drive s pozorováním nosorožců. Poté návrat do NguliaLodge,večeře.

Následující ráno odjezd po snídani na další safari projížďku se zastávkou u Mzima Springs - průzračné prameny, tekoucí z Kilimandžara, které jsou častým lovištěm krokodýlů a hrochů. Zároveň zásobují vodou Mombasu. Oběď v městě Voi a poté návrat do Malindi do hotelu.

 

5. Třídenní safari Shimba Hills + Amboseli ( Kilimanjaro)                                                 450,-EUR    
Ubytování 
 
 
 
6. Třídenní safari  Tsavo West + Amboseli                                                                         450,-EUR    
Ubytování -      Ngulia Bandas Lodge( Tsavo West) + Kibo Safari Camp     
 
 

7.   Třídenní safari Tsavo East + Kilimanjaro (Amboseli Národní Park)                                                450,-EUR

Ubytování ve Voi Wildlife Lodge+Kibo Safari Camp nebo Sentrim Tari Camp

V ranních hodinách odjezd z Malindi do 120km vzdálené brány do safari „Sala Gate“.. Národní park Tsavo je známý především velkým množstvím červených slonů, další zvířata, která jsou zde často k vidění, jsou zebry, bůvoli,  žirafy, prase bradavičnaté, velké množství antilop a gazel, pštrosi a při troše štěstí také lvi a gepardi. Dále pojedeme přes Aruba Dam (přehrada přes řeku Voi), kde je možné pozorovat velké množství vodních ptáků. Poté přijedeme do hotelu – Voi Safari Lodge nebo Voi Wildlife Lodge, kde se bude podávat oběd. Po krátkém odpočinku následuje odpolední projížďka až do západu slunce. Večeře v místě ubytování.

 

Druhý den po snídani opustíme Voi Lodge a vydáme se na cestu do Amboseli Národního parku, kam dorazíme v době oběda. Ubytování v Oltukai Lodge nebo Kibo Kempu. Po obědě odpolední Game Drive, poté návrat na večeři.
 

Třetí den po snídani projížďka safari až k městečku Voi, kde zůstaneme na oběd, poté návrat do Malindi do hotelu.

 

 

8.   Čtyřdenní safari Tsavo East + Tsavo West + Amboseli                            645,-EUR

Odjezd od hotelu v brzkých ranních hodinách do 120 km vzdáleného Národního parku Tsavo East, po projížďce safari ubytování v kempu nebo lodgi + oběd. Po obědě následuje odpolední Game Drive (projížďka safari) až do západu slunce, poté návrat do kempu/lodge na večeři.

 

Národní park Tsavo je známý především velkým množstvím červených slonů, další zvířata, která jsou zde často k vidění, jsou zebry, bůvoli, žirafy, prase bradavičnaté, velké množství antilop a gazel, pštrosi a při troše štěstí také lvi a gepardi.

 

Druhý den ranní projížďka safari, poté snídaně v kempu/lodgi a odjezd do Tsavo West. Game Drive až do oběda, ubytování, krátký odpočinek a následuje další projížďka safari opět až do západu slunce, večeře.


Třetí den po snídani dopolední projížďka s návštěvou Mzima Springs (průzračné prameny, tekoucí z Kilimandžara, které jsou častým lovištěm krokodýlů a hrochů. Zároveň zásobují vodou Mombasu). Poté pokračujeme do Národního parku Amboseli. Na oběd zastávka ve Vašem kempu/lodgi. Odpoledne Game Drive, s trochou štěstí si budete moci vyfotit „velkou pětku“ – sloni, bůvoli, lev, leopard a nosorožec.

 
Následující den po snídani dopolední projížďka safari, která bude směřovat do městečka Voi, kam přijedeme v době oběda. Po obědě návrat do hotelu do Malindi.

 

 

 

9.   Třídenní safari Tsavo East + Taita Hills                                                      380,-EUR

Ubytování Voi Wildlife Lodge + Sarova Hill Lodge                               

Pohoří Taita (2228 m n.m.), nedaleko Národního parku Tsavo, je součástí rezervace Taita Hills, žijí zde lvi, gepardi, sloni a další zvířata. Pohoří se skládá z třech hlavních hor -  Dabida, Sagalla a Kasigau.

 

 

TOPlist